Sort by
  • Murder Among the Mormons

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Promising Young Woman

  • Jasper Mall

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Hustlers

  • Uncut Gems

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Us

  • Booksmart

  • Surviving R. Kelly

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Suspiria

  • Ocean's Eight

  • Generation Wealth

  • The Keepers

    ★★★★★

  • White Boy

  • God's Own Country

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Moonlight

    ★★★★★

  • American Honey

  • Chi-Raq

  • The Queen of Versailles

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Runaways

  • The House of the Devil

  • Juno

  • Superbad

  • Thin

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Sunshine Hotel

  • Bamboozled

    ★★★★★

  • American Psycho

  • 10 Things I Hate About You

  • The Truman Show

  • Children of God

  • What's Eating Gilbert Grape

  • Scarface

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★

  • Sick School