Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Player

The Player

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncharted

Uncharted

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry