Sort by
  • Jawan

    ★★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Delivery Service

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • On The Fence

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Desiderium

  • The Romantics

  • Pathaan

    ½

  • Past Lives

    ★★★★

  • No Stranger at All

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Suzume

    ★★★★

  • Together Alone

  • Star Wars: Tales of the Jedi

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • I Have Electric Dreams

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • We Cry Together

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Godland

    ★★★★½

  • The Five Devils

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Joyland

    ★★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★

  • Last Laugh Inc.

  • Amygdala

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Kashmir Files

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Dirtbag

  • The Stories of West Side Story

  • Gondwana

  • Dhuin

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Nest

  • Death on the Nile

    ★★½