Sort by

darth has logged 18 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry