• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Humans & the Mongoose

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Dirt

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • We Die Young

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Night School

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • Widows

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Naked

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Going in Style

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Hacker

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★

  • Bastille Day

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Zootopia

  • Ride Along 2

    ★★★½

  • Riot

    ★★

  • Room

    ★★★★½

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★