Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Humans & the Mongoose

The Humans & the Mongoose

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry