RSS feed for Lena
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Prison in Twelve Landscapes

The Prison in Twelve Landscapes

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Edit this entry  
17
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Maya

Maya

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Change Your Mind

Change Your Mind

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Read the review Edit this entry  
29
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
½
Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry