• Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Beneath a Sea of Lights

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Mayor

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Loqueesha

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • I Am Mother

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • May I Please Enter

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Who Is America?

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • The Happiest Guy in the World

    ★★★★★

  • Thunder Road

  • Upgrade

    ★★★★

  • 1985

  • Mute

  • Annihilation

    ★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Dry Run

  • Phantom Thread

    ★★

  • No Jail Time: The Movie

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • A Mother Brings Her Son to Be Shot

  • Inuyashiki: Last Hero

    ★★★½

  • DriverX

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • 2048: Nowhere to Run

  • Three Christs

    ★½

  • One of Us

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • The Breadwinner

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½