daavvviiiiddddd has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beneath a Sea of Lights

Beneath a Sea of Lights

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Molly Maguires

The Molly Maguires

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hummus! the Movie

Hummus! the Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry