Sort by

Dabbelju has logged 25 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Settlers

Settlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sky Fighters

Sky Fighters

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brothers

Brothers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry