jo has logged 12 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anna

Anna

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry