Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • The Munsters

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Prey

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★