• Moxie

  • Judas and the Black Messiah

  • Together Together

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Happiest Season

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Midnight at the Magnolia

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

  • Secret Society of Second Born Royals

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • The World to Come

    ★★

  • Uncorked

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Stargirl

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

    ½

  • Onward

  • The Photograph

    ★★★★★

  • Emma.

  • Palm Springs

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Holiday Rush

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • American Son

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Yesterday

    ★★★

  • See You Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • High Flying Bird

  • Little Monsters

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule