Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
14
Together Together

Together Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stargirl

Stargirl

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Neo Yokio: Pink Christmas

Neo Yokio: Pink Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rags

Rags

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deliverance

Deliverance

1972
×
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coffy

Coffy

1973
×
Read the review Edit this entry  
10
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry