• Eternals

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • The Guilty

    ½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • The Night House

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Someone Great

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • No Escape Room

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Delirium

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★½