san has logged 40 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
★½
Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★½
Edit this entry  
10
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry