san has logged 15 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spies

Spies

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry