Sort by

san has logged 318 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Till

Till

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Good House

The Good House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry