Sort by

san has logged 61 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Umma

Umma

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Writing with Fire

Writing with Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Studio 666

Studio 666

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Take and Run

Take and Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★
Edit this entry