Daisoujou has logged 27 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
19
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dolls

Dolls

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry