Sort by

Daisoujou has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
31
Terrified

Terrified

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doppelganger

Doppelganger

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Channel 13

Channel 13

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bones

Bones

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Marebito

Marebito

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maléfique

Maléfique

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry