Daisy Victoria has logged 138 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry