Sort by

babadyke has logged 277 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maggie

Maggie

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Treevenge

Treevenge

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead End

Dead End

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
National Theatre Live: Present Laughter

National Theatre Live: Present Laughter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Replace

Replace

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Human Form

Human Form

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Model Hunger

Model Hunger

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Night Train

Night Train

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Glass Coffin

The Glass Coffin

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Calibre

Calibre

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Level 16

Level 16

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Go On

We Go On

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stag

Stag

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Eat

Eat

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Maus

The Maus

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Pet Graveyard

Pet Graveyard

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Theatre Bizarre

The Theatre Bizarre

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry