Sort by

babadyke has logged 36 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Believers

Believers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Devil in the Dark

Devil in the Dark

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alleluia! The Devil's Carnival

Alleluia! The Devil's Carnival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Exam

Exam

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assimilate

Assimilate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pure

Pure

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
Read the review Edit this entry