Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Proof

Proof

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
White Girl

White Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
No

No

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Desierto

Desierto

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry