• O.J.: Made in America

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Desierto

    ★★½

  • Southpaw

    ★★★

  • The Bronze

  • The Interview

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Copenhagen

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • This Is the End

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★

  • The First Time

    ★★½

  • End of Watch

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★

  • No

    ★★★½

  • Ted

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★

  • 30 Minutes or Less

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • Tangled

    ★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ½

  • Iron Man 2

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Up

    ★★★

  • Twilight

    ½

  • Role Models

    ★★½

  • Burn After Reading

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Get Smart

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★½

  • Definitely, Maybe

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Apocalypto

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★

  • Cars

    ★★

  • Proof

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★

  • Mean Girls

    ★★★

  • Kal Ho Naa Ho

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★½

  • Finding Nemo

    ★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★