Sort by
  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • The Boogeyman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Your Place or Mine

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★

  • Missing

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Influencer

    ★★½

  • Halloween Ends

    ½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Blackening

    ★★½

  • What's Love Got to Do with It?

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • I Like Movies

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Fall

    ★½

  • Wedding Season

    ★★

  • Not Okay

    ★½

  • Orphan: First Kill

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Joyland

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

  • Conversations with Friends

  • Choose or Die

  • RRR

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • This Is Going to Hurt

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★