Sort by

wardah has logged 16 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry