Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Depp V Heard

Depp V Heard

2023
×
Edit this entry  
08
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nefarious

Nefarious

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Edit this entry