Sort by

Dakota Joaquin has logged 243 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry