Sort by

cassie has logged 26 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Edit this entry