• Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Christmas Around the Corner

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • My Teacher, My Obsession

  • Set It Up

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Forever My Girl

    ★½

  • Christmas Inheritance

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • A Christmas Prince

    ★½

  • A Very Country Christmas

    ½

  • A Song for Christmas

    ★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • Kodachrome

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★½

  • To the Bone

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★★

  • Everybody Loves Somebody

    ★★★

  • Why Him?

    ★★★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Journey Back to Christmas

    ★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • All I See Is You

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Shallows

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★

  • Mother's Day

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Miracles from Heaven

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Choice

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½