• Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • French Water

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

  • Shangri-La

  • Khaite FW21

  • Framing Britney Spears

  • Citadel

    ★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • FILM : KAI

    ★★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Sundown

  • The Stroke

  • Diddly Squat

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • Coffin

  • The Haunting of Bly Manor

  • Humongous!

    ★★★½

  • Blue Fear

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • In My Room

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Grand Gestures

  • Living Things

    ★★★★★

  • The Chicken

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Alejandro & Miguel

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • La vita nuova

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Colette

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • The Devil's Harmony

    ★★★★

  • Tokwifi

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Symbiosis

  • Overseas

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

  • Once Upon a Time… in Hollywood