Gaby has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Was

The Was

2016
×
Edit this entry  
18
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bath House

Bath House

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ulysse

Ulysse

1982
×
Edit this entry  
11
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Monkey King

The Monkey King

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When I Replaced Camille

When I Replaced Camille

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sundown

Sundown

2020
×
Edit this entry  
04
Coffin

Coffin

2020
×
Edit this entry  
03
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toro Y Moi: Live From Trona

Toro Y Moi: Live From Trona

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
A Summer at Grandpa's

A Summer at Grandpa's

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
In My Room

In My Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tokwifi

Tokwifi

2019
×
Edit this entry  
17
Overseas

Overseas

2019
×
★★★★★
Edit this entry