• Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★½

  • Debt Collectors

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Finding Fukue

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Debt Collector

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Villainess

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★½

  • New World

    ★★★½

  • Ernest & Celestine

    ★★★★

  • The Marathon

    ★★★★

  • Robot & Frank

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Saw III

    ★★★½

  • Fearless

    ★★★★

  • Saw II

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Saw

    ★★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★

  • Oldboy

  • Infernal Affairs

    ★★½

  • Oasis

    ★★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • Spy Game

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★½

  • Snatch

    ★★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • The Road to El Dorado

    ★★★★

  • Godzilla 2000: Millennium

    ★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

    ★★★★

  • Chinese Box

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • The Long Kiss Goodnight

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★½

  • Friday

    ★★★½

  • Demolition Man

    ★★★

  • Hard Boiled

    ★★★★★

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★½

  • In the Line of Duty 4

    ★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★½

  • Kickboxer

    ★★★½

  • My Heart Is That Eternal Rose

    ★★

  • In the Line of Duty 3

    ★★½

  • Police Story 2

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★

  • A Better Tomorrow II

    ★★½