Sort by

dale_croupier has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read other review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
Read other review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read other review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read other review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Read the review Edit this entry