Sort by

Dale has logged 171 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Extremity

Extremity

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Devil You Know

The Devil You Know

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

2018
×
Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
We Are Freestyle Love Supreme

We Are Freestyle Love Supreme

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Necktie

Necktie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry