Sort by

dalia has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Seduction

The Grand Seduction

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Toymaker

The Toymaker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Next 365 Days

The Next 365 Days

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry