Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monkey King Reincarnation

Monkey King Reincarnation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broken Toys

Broken Toys

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thru the Mirror

Thru the Mirror

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popeye the Sailor

Popeye the Sailor

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Revue

Mickey's Revue

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady, Play Your Mandolin!

Lady, Play Your Mandolin!

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dizzy Dishes

Dizzy Dishes

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fiddlesticks

Fiddlesticks

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cactus Kid

The Cactus Kid

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinkin' in the Bathtub

Sinkin' in the Bathtub

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bosko the Talk-Ink Kid

Bosko the Talk-Ink Kid

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gallopin' Gaucho

The Gallopin' Gaucho

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Plane Crazy

Plane Crazy

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Walt Disney Treasures: Oswald The Lucky Rabbit

Walt Disney Treasures: Oswald The Lucky Rabbit

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan: Rise of a Warrior

Mulan: Rise of a Warrior

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curse

The Curse

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Out of the Inkwell

Out of the Inkwell

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tears Of No Regret

Tears Of No Regret

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cucuy: The Boogeyman

Cucuy: The Boogeyman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Name for Evil

A Name for Evil

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Raven

The Raven

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry