• Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Adore You

  • 1917

    ★★★★½

  • Good Riddance

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Movies

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Divorce Party

    ½

  • Drunk Parents

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • The Mule

  • Dumplin'

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Hunter Killer

    ★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★★