Henry has logged 507 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sarah Millican: Control Enthusiast

Sarah Millican: Control Enthusiast

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill Bailey: Limboland

Bill Bailey: Limboland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackadder: Back & Forth

Blackadder: Back & Forth

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen - Live at Wembley Stadium

Queen - Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hog Wild

Hog Wild

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brats

Brats

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 34th

The 34th

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Bridge at Remagen

The Bridge at Remagen

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malone

Malone

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Generation

My Generation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Buses

On the Buses

1971
×
Read the review Edit this entry