• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★