dalmushka has logged 46 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Condemned

The Condemned

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kingdom

Kingdom

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Memories of the Sword

Memories of the Sword

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
A Werewolf Boy

A Werewolf Boy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
After

After

2019
×
★★
Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kölcsönlakás

Kölcsönlakás

2019
×
Edit this entry  
13
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
Edit this entry  
11
Psycho Prom Queen

Psycho Prom Queen

2018
×
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★½
Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry