• Quiet Valley

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Sasquatch

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Together Together

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★