Sort by

Dalton has logged 153 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hurricane

The Hurricane

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
Edit this entry