Dalton has logged 17 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
Read the review Edit this entry  
14
Show Biz Bugs

Show Biz Bugs

1957
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry