• The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Little

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★

  • Stuber

  • Dumbo

    ★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Creed II

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Hunter Killer

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • Shadow

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Predator

    ½

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★