• Daddy's Home 2

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Jigsaw

    ★½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

    ½

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • American Assassin

    ★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Suburbicon

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • American Made

    ★★

  • The Dark Tower

    ½

  • Detroit

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • The Book of Henry

  • Despicable Me 3

    ½

  • All Eyez on Me

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Mummy

    ½

  • Okja

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ★½

  • The Wall

  • Alien: Covenant

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Snatched

    ½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Life

    ★★½

  • The Boss Baby

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ½