• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Plumber

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Class Action Park

  • Tenet

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Not Alone in Here

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

  • Date Night

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Midway

    ★½

  • The Scarecrow

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★