damn_fine_films has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Retirement Home

Retirement Home

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry